Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/healthy-fit-life.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Chirurgiczny lifting twarzy | Centrum Medyczne Bieńkowski
środa, Grudzień 08, 2021

Wyglądaj młodziej, dzięki chirurgicznemu liftingowi twarzy

Każdy z nas chciałby jak najdłużej cieszyć się młodością, ale niestety, o upływającym czasie najczęściej przypomina nam pogarszająca się kondycja skóry naszego ciała. Pojawiające się na niej zmarszczki oraz utrata jędrności to defekty estetyczne, które ciężko zaakceptować. Nie musimy jednak przyzwyczajać się do nich, ponieważ dzięki chirurgii plastycznej można dziś skutecznie odmłodzić swoją twarz. Chirurgiczny lifting może być świetnym rozwiązaniem także dla Ciebie.

Chirurgiczny lifting twarzy – na czym polega?

Chirurgiczny lifting twarzy polega na widocznym jej odmłodzeniu poprzez naciągnięcie skóry i zredukowanie zmarszczek. Przeprowadza się go w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym. Podczas zabiegu chirurg delikatnie nacina skórę, po czym usuwa jej nadmiar z twarzy i szyi (przesuwa powięź osłaniającą mięśnie tam, gdzie skóra straciła jędrność).

Przed zabiegiem pacjent musi odbyć konsultację lekarską oraz wykonać kilka ważnych badań, które pozwolą wykluczyć ewentualne skutki uboczne.

Specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy dodają, że skóra podczas przeprowadzania liftingu jest nacinana w miejscach mało widocznych (na skroni czy za uszami), dzięki czemu nikt “gołym okiem” nie zobaczy blizn. Po zabiegu należy przez około miesiąc ograniczyć swoją aktywność fizyczną.

Po operacji na twarz pacjenta zakładany jest specjalny opatrunek osłaniający. Może być usunięty po około 8 dniach, wtedy zdejmuje się także wszystkie szwy. Przez około 10 dni po liftingu twarz jest delikatnie opuchnięta, a pacjent odczuwa delikatne mrowienie. Objawy te z upływem czasu znikają samoistnie.

Efekty po chirurgicznym liftingu twarzy

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po ustąpieniu opuchlizny, a ostateczne po upływie około 2-3 miesięcy. Lifting twarzy uzyskany podczas operacji utrzymuje się przez całe życie. Skóra staje się po nim widocznie odmłodzona, ujędrniona i, co ważne, twarz nie traci swojej mimiki. Lifting pozwala na wymodelowanie jej owalu, spłycenie zmarszczek, a także zniwelowanie bruzd nosowo-wargowych oraz korektę tzw. drugiego podbródka. Jeśli pacjent chce osiągnąć jeszcze lepsze efekty odmłodzenia może dodatkowo wypełnić niedoskonałości, np. kwasem hialuronowym. Lekarze z Centrum Medycznego Bieńkowski  zaznaczają jednak, że zabieg nie zapobiega naturalnemu starzeniu się skóry, ale sprawia, że mimo upływającego czasu wygląda ona bardzo dobrze.

Wskazania do przeprowadzenia chirurgicznego liftingu twarzy

 • postępujący proces starzenia się skóry
 • zmarszczki i bruzdy
 • tzw. drugi podbródek
 • wiotkość skóry
 • opadająca skóra twarzy i szyi

Przeciwwskazania do wykonania chirurgicznego liftingu twarzy

 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • nadciśnienie tętnicze
 • cukrzyca
 • skazy naczyniowe
 • infekcje skórne
 • ciąża

Chirurgiczny lifting twarzy i szyi jest doskonałą metodą na odmłodzenie wyglądu naszej skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona sprężystość i napięcie, a z jej powierzchni znikają zmarszczki. Lifting daje naturalny efekt, dzięki temu, że nie zaburza mimiki twarzy.

Warto dodać również, że zabieg może być przeprowadzany równocześnie z korektą powiek.

Odejmij sobie lat dzięki chirurgicznemu liftingowi twarzy! Więcej informacji na temat zabiegu znajdziemy na stronie chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl.