Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/healthy-fit-life.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Usuwanie blizn laserem frakcyjnym Palomar | Sthetic Warszawa
środa, Grudzień 08, 2021

Skuteczne usuwanie blizn – laser frakcyjny Palomar

Piękna, gładka skóra jest ozdobą każdego człowieka. Patrząc na powierzchowność swoją i otoczenia chcielibyśmy widzieć zdrową, wolną od wszelkich znamion cerę, która często jest wyróżniającą nas wizytówką. Niestety nie mamy wpływu na sytuacje życiowe takie jak choroby czy wypadki, dlatego czasem zdarza się, iż na naszej skórze pojawiają się nieestetyczne zmiany, które na długo pozbawiają nas pewności siebie oraz niszczą nasze dobre samopoczucie. Czy we współczesnej medycynie estetycznej istnieją skuteczne i bezpieczne metody, które pozwalają na usunięcie blizn? Otóż tak! Laser frakcyjny Palomar jest obecnie jednym z najbardziej powszechnych i efektywnych narzędzi do pozbycia się nieestetycznych znamion skórnych.

Rodzaje blizn

Blizna powstaje wskutek uszkodzenia skóry i jest tkanką łączną, która zastępuje tą uszkodzoną w procesie gojenia. W początkowej fazie zabliźniania urazu znamię jest czerwone, a potem wraz z upływem czasu blednie. Niestety w dalszym stadium blizna bezustannie pozostaje na skórze, a czasem wciąż produkuje kolagen i dochodzi do jej przerostu, czyli keloidu zwanego bliznowcem.

Ze względu na przyczynę powstania blizn dzielimy je na :

 • pourazowe – powstają wskutek urazów mechanicznych, wypadków losowych;
 • pooperacyjne – są pozostałością po przebytych operacjach chirurgicznych;
 • pozapalne – to efekt długotrwale utrzymujących się stanów zapalnych skóry;
 • pooparzeniowe – występują jako następstwo poparzeń.

Natomiast w przypadku podziału blizn w oparciu o ich wygląd rozróżniamy:

 • przerostowe – to wypukłe, twarde zgrubienia, które powstają w obrębie blizn;
 • bliznowce – guzy pojawiające się na skórze wyraźnie przekraczające miejsce urazu;
 • zanikowe – zagłębienia o różnym kształcie i głębokości;
 • rozciągnięte – szersze znamiona wciągające skórę otaczającą;
 • liniowe – ograniczone do granic cięcia.

Na czym polega działanie lasera frakcyjnego Palomar?

Funkcjonowanie lasera frakcyjnego Palomar pozwala na usunięcie znamion z wybranego obszaru skóry. Dzieje się to za pomocą wiązki światła z urządzenia, które jest skierowane kolumnowo, czyli frakcyjnie. Jak podkreślają specjaliści ze Sthetic Kliniki dr Jagielskiej wskutek działania aparatu wewnętrzna warstwa skóry jest podgrzana i następuje koagulacja naskórka. Dzięki temu po zabiegu blizny oraz zmarszczki są maksymalnie zredukowane, a skóra staje się o wiele gładsza i doskonalsza.

Jakie efekty można uzyskać?

Rewelacyjne dla osób, które zmagają się z bliznami stałymi i od dłuższego czasu nie wyobrażały sobie siebie inaczej niż ze szpecącymi zmianami skórnymi. Zniknięcie śladów skórnych dzieje się za sprawą przekształcenia struktury tkanki, będącego efektem zastosowania lasera frakcyjnego Palomar i jego ogromnej skuteczności.

I tak, wskutek produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastyny, pacjenci z bliznami, a także przebarwieniami mogą liczyć na całkowite, jak również stałe ich usunięcie. Natomiast w przypadku zastosowania lasera frakcyjnego Palomar w celu usunięcia zmarszczek rezultaty utrzymują się na skórze przez kilka lat.

Co istotne, pozytywny skutek użycia lasera frakcyjnego Palomar widoczny jest już po zastosowaniu pierwszego zabiegu, jednak zalecane jest wykonanie kilku jego serii. Szczegóły na stronie: http://sthetic.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/laser-frakcyjny-palomar/

Przeciwwskazania

Nie powinny decydować się na zastosowanie lasera frakcyjnego:

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią;
 • osoby chore na cukrzycę;
 • ze stanem zapalnym czy nowotworem skóry;
 • posiadający tendencję do tworzenia się bliznowców;
 • mający świeżą lub/i intensywną opaleniznę.

Gładka skóra a samoocena

Poza fizyczną poprawą wyglądu skóry bardzo ważnym powodem podjęcia decyzji o zastosowaniu lasera frakcyjnego Palomar jest zmiana na lepsze postrzegania siebie. Czasem odrobina staranności i użycie odpowiednich środków z dziedziny medycyny estetycznej mogą zdziałać cuda, a co istotne korzystnie oraz trwale wpływają na podwyższenie naszej samooceny.