niedziela, Kwiecień 05, 2020

Rekonstrukcja piersi przy pomocy własnego tłuszczu

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet choruje na raka piersi. Niestety, nawet wygrana walka z nowotworem nie gwarantuje 100% pewności, że nie wróci on w przyszłości. Bardzo często jedynym wyjściem, aby ratować życie kobiety, jest amputacja piersi. Powrót do zdrowia nie jest więc do końca radosny – zamiast cieszyć się życiem, kobiety cierpią z powodu kompleksów. Piękne piersi to przecież marzenie każdej z nich, największy atrybut kobiecości. Na szczęście medycyna estetyczna wciąż się rozwija i coraz większa liczba pań decyduje się na rekonstrukcję piersi. Dzisiaj jest ona możliwa niekoniecznie tylko z użyciem sztucznych implantów. Do zrekonstruowania piersi można użyć tłuszczu autologicznego!

Rekonstrukcja piersi – przebieg zabiegu

Nie każda kobieta, która straciła piersi w wyniku amputacji, decyduje się na rekonstrukcję przy pomocy silikonowych implantów. Niektóre panie chcą wrócić do swoich małych piersi, inne lubią naturalne kształty, jeszcze inne boją się sztucznych wypełniaczy. Dla takich kobiet jest idealne wyjście – rekonstrukcja przy pomocy ich własnego tłuszczu. O tym, jak przebiega zabieg krok po kroku, opowiedział nam ekspert z Centrum Medycznego Bieńkowski:

  • najpierw pacjentkę wprowadza się w stan znieczulenia ogólnego
  • poprzez liposukcję pobiera się odpowiednią ilość tłuszczu z tzw. depozytów tłuszczowych na ciele pacjentki (np. brzuch, uda, boczki)
  • uzyskane w poprzednim etapie tkanki poddaje się odwirowaniu, w wyniku którego następuje oddzielenie bezwartościowych, płynnych części i uzyskuje się gotowy do przeszczepu tłuszcz autologiczny
  • tak przygotowany materiał wstrzykuje się przy pomocy cienkiej kaniuli pomiędzy skórę a gruczoł, pod gruczoł piersiowy, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi.

Zalety rekonstrukcji piersi przy pomocy własnego tłuszczu

Do najważniejszych atutów tego typu zabiegu należą: wysoki poziom bezpieczeństwa oraz skuteczność. Przeszczep tłuszczu gwarantuje spektakularny efekt – rekonstrukcja piersi przy jednoczesnym wyszczupleniu wybranych partii ciała. Warto podkreślić, że ryzyko powikłań jest znikome i przede wszystkim, w odróżnieniu od zabiegu tradycyjnej rekonstrukcji przy pomocy implantów, w przypadku przeszczepu tłuszczu własnego mamy do czynienia z bardzo małą bolesnością pozabiegową. Jeśli zdecydujemy się na duże piersi, najprawdopodobniej będzie potrzebny więcej niż 1 zabieg – ze względów bezpieczeństwa nie przeszczepia się dużych ilości tłuszczu. Jeśli jednak wystarczą nam małe peirsi, wspaniałym efektem możemy cieszyć się już po jednym zabiegu! Efekt utrzymuje się długie lata, w piersi nie ma ciała obcego (np. protezy silikonowej). Dodatkowo, cała sylwetka jest wymodelowana – większe piersi przy jednocześnie smuklejszej talii lub udach gwarantują spektakularny efekt. Rekonstrukcja piersi przy pomocy tłuszczu autologicznego to szansa dla wszystkich kobiet, u których następstwem guza piersi była jedno- lub obustronna amputacja.

Brak piersi może być powodem obniżenia poziomu samooceny, a nawet depresji. Nie warto ignorować tego problemu, tym bardziej że skuteczne rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Rozwój medycyny estetycznej spowodował, że mamy do wyboru wiele rozwiązań. Jeśli wolisz naturalne metody, boisz sie sztucznych implantów – wybierz zabieg rekonstrukcji piersi przy użyciu własnego tłuszczu!