piątek, Lipiec 10, 2020

Pielęgnacja twarzy mężczyzny: o kremie przeciwzmarszczkowym dla mężczyzn

Dojrzali mężczyźni pielęgnację swojej twarzy najczęściej opierają na usuwaniu zarostu. To dobrze, że wykorzystują ku temu kosmetyczne produkty typu pianki do golenia i balsamy po goleniu, jednak to nie wszystko. Podobnie jak u kobiet, tak i u mężczyzn nie można zapomnieć u kuracji przeciwzmarszczkowej. Mimo że u panów znacznie później pojawiają się pierwsze zmarszczki, nie oznacza to, iż można pozostawić je samym sobie. Zobacz, jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy z uwzględnieniem kremu przeciwzmarszczkowego dla mężczyzn!

Budowa skóry mężczyzny

Skóra mężczyzn zdecydowanie różni się od skóry kobiet, a mechanizmy, które regulują ich odmienność, również są niezwykle złożone. Zróżnicowanie to opiera się i na cechach, i na problematyce, czyli dolegliwościach, jakie cerze mogą doskwierać.

Męska skóra twarzy jest aż o 25% grubsza, a tym samym staje się odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne i naturalne. Poprzez wytwarzanie większej ilości sebum (łoju) jest bardziej tłusta. Wpływa to na takie same prawdopodobieństwo, że u mężczyzn, tak jak i u kobiet, może pojawić się trądzik. I najważniejsza kwestia, mianowicie – starzenie się skóry twarzy. U kobiet już w około 25 roku życia pojawiają się pierwsze, delikatne zmarszczki, które są określane mianem mimicznych. U mężczyzn natomiast proces starzenia się skóry jest nieco opóźniony i można powiedzieć, że przełożony w czasie. Wynika to z tego, że męska cera jest tłustsza. Nawet do około 30 lat panowie mogą cieszyć się skórą bez zmarszczek. Niestety jest tutaj jedna niedogodność – kiedy bruzdy już zaczną się pojawiać, bardzo szybko stają się widoczne i jednocześnie cechują się dużym wgłębieniem.

Męska pielęgncja – to proste!

Czy w takim razie oznacza to, że mężczyźni powinni aplikować kremy na zmarszczki w granicy 30 lat, tak jak kobiety w wieku 25 lat? Panie, stosując przeciwzmarszczkowe kremy w młodym wieku, przygotowują cerę na to, aby opóźnić pojawienie się pierwszych zagłębień oraz sprawić, by w przyszłości jak najdłużej były płytkie. Mężczyźni również powinni przyjąć tę taktykę – zwaną kuracją przeciwzmarszczkową. Profilaktyka czyni cuda, jednak można się o niej przekonać tylko poprzez aplikowanie przeciwzmarszczkowych kremów.

Nie ma nic wstydliwego w posiadaniu w męskiej kosmetyczce kremu na zmarszczki. O cerę – zwłaszcza pod kątem troski przeciwzmarszczkowej – należy dbać bez względu na płeć. Dlatego też mężczyźni powinni wybrać dobry krem przeciwzmarszczkowy, by jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem. Zobacz, czego szukać w dobrym kremie na zmarszczki.

Tych składników szukaj w kremie przeciwzmarszczkowym:

  • kwas hialuronowy,
  • witamina C,
  • retinol,
  • koenzym Q10,
  • peptydy,
  • kwas salicylowy i kwas glikolowy.

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn

Warto wybierać produkty zwane dermokosmetykami, zwłaszcza jeżeli chodzi o profilaktykę przeciwzmarszczkową. Te kosmetyczne działają tylko pielęgnacyjnie, z kolei dermokosmetyki cechują się leczniczym zastosowaniem. Ich skład jest oparty o starannie dobrane składniki, które mają na celu zadbać o skórę w każdym calu. Dobry jest krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn Vichy Homme Structure S. Działa ujędrniająco i jednocześnie nawilżająco, co stanowi idealne połączenie w przeciwzmarszczkowej profilaktyce dojrzałej skóry mężczyzn. Dedykowany jest do aplikowana nie tylko na cerę, ale również szyję i brodę – uwrażliwioną poprzez częste zabiegi usuwania zarostu.

Zaletą aptecznego kremu na zmarszczki jest hipoalergiczność. Dzięki temu produkt nadaje się do stosowania nawet przez wrażliwców. Jest idealny również do nakładania na podrażnioną od golenia skórę twarzy, ponieważ nie naraża jej na dodatkowe uszkodzenia.