Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/healthy-fit-life.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Piękno w zgodzie z Naturą, czyli o zaletach kosmetyków naturalnych - healthy-fit-life.pl
niedziela, Sierpień 01, 2021

Piękno w zgodzie z Naturą, czyli o zaletach kosmetyków naturalnych

W dzisiejszych czasach pielęgnacja ciała rozumiana jest w szerokim kontekście. Troszczymy się już nie tylko o naszą zewnętrzną atrakcyjność, lecz również o zdrowie całego organizmu. Wśród społeczeństwa rośnie świadomość tego, co szkodzi ciału, a co działa na jego korzyść. Coraz uważniej czytamy zatem etykiety kosmetyków ze sklepowych półek i chętniej sięgamy po te z plakietką “bio” lub “eko”. Na czym polega naturalna pielęgnacja i dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne? Czy ich przewaga nad tradycyjnymi kosmetykami jest uzasadniona, czy też padliśmy ofiarą kolejnego chwytu marketingowego?

Kosmetyki naturalne a kosmetyki organiczne

Terminy “naturalny” i “organiczny” przez wielu z nas używane są zamiennie. W odniesieniu do kosmetyków przyjmują one jednak nieco różne znaczenia. Kosmetyki organiczne to preparaty, które zawierają w swoim składzie wyłącznie substancje pochodzące z certyfikowanych upraw ekologicznych. Aby uzyskać miano organicznych, muszą spełnić szereg restrykcyjnych wymogów. Kupując tego rodzaju produkty, zyskujemy pewność, że ich składniki wyhodowane zostały bez użycia sztucznych nawozów czy pestycydów.

W kosmetykach naturalnych surowce pochodzenia roślinnego stanowią całość lub znaczną przewagę ich zawartości. Choć przy tworzeniu naturalnych środków do pielęgnacji ciała nie obowiązują tak surowe normy jak w przypadku kosmetyków organicznych, ich producenci zapewniają, że wyroby te pozbawione są syntetycznych substancji konserwujących oraz szkodliwych dla zdrowia składników (np. parafiny czy olejów mineralnych).

Kosmetyki naturalne a tradycyjne

Składniki eko kosmetyków to przeważnie wyciągi z roślin oraz naturalne olejki. Są one przyjazne dla naszej skóry oraz dobrze przez nią tolerowane. Nie wywołują reakcji alergicznych i niepożądanych efektów, takich jak wypryski na cerze. Naturalna pielęgnacja twarzy i ciała pozwala zapewnić skórze niezbędne nawilżenie oraz regenerację bez naruszenia jej prawidłowego funkcjonowania.

Konwencjonalne kosmetyki kuszą nas swoimi kolorami, zapachami i pieniącą się konsystencją. Za te pozorne zalety odpowiadają potencjalnie szkodliwe surowce sztuczne, takie jak: glikol polietylenowy zwiększający przepuszczalność skóry i jej podatność na działanie toksycznych substancji, a także konserwanty i składniki zapachowe, które powodują reakcje zapalne i alergiczne. Negatywny wpływ tych kosmetycznych dodatków zaznacza się nie tylko na naszej skórze, lecz również w pracy układu hormonalnego, odpornościowego i immunologicznego.

Dlaczego warto wybrać naturalne kosmetyki?

  • Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i włosów to dobra inwestycja w wygląd i zdrowie naszego ciała. Są bezpieczne i łagodne, dlatego sięgnąć powinny po nie szczególnie osoby z tendencją do skórnych wysypek, podrażnień i zmian alergicznych.
  • Wybierając ekologiczne produkty, pozostajesz w zgodzie z Naturą. Dotyczy to zarówno wewnętrznej równowagi twojego organizmu, jak i otoczenia zewnętrznego. Bio kosmetyki są bowiem neutralne dla środowiska: gleby i roślin. W fazie ich opracowywania nie przeprowadzano także eksperymentów na zwierzętach, a w składzie nie znajdziemy produktów, które pochodzą od martwych zwierząt: http://www.ekobieca.pl/search.php?text=bio.  
  • Naturalne preparaty są skoncentrowane, przez co bardziej wydajne niż tradycyjne szampony do włosów czy żele do ciała. Wystarczy niewielka ilość, by wykazywały swoje działanie.

Jeśli interesuje Cię naturalna pielęgnacja włosów i skóry, sprawdź ofertę drogerii internetowej ekobieca.pl. Znajdziesz tam bogaty wybór zdrowych kosmetyków w przystępnych cenach.