piątek, Lipiec 10, 2020

Pędzle do makijażu – jak je kupować?

Codzienny makijaż to bardzo ważna czynność, która pozwala nam, kobietom, zachować piękny wygląd i dostosować wizerunek do każdej sytuacji. Nawet najlepsze, markowe kosmetyki nie zagwarantują nam jednak świetnej stylizacji, jeśli zostaną nałożone w nieodpowiedni sposób. Aby uniknąć smug, załamań i nierównego rozprowadzenia kolorowych kosmetyków, trzeba zaopatrzyć się w akcesoria kosmetyczne, które pomogą nam wykonać profesjonalny makijaż.

Pędzle do makijażu – po co nam to?

Od kilku lat pędzle do makijażu stały się prawdziwym hitem wśród miłośniczek kolorowych kosmetyków. Po co nam produkt, bez którego kiedyś można było sobie poradzić? Czy rzeczywiście warto inwestować w zestaw akcesoriów, ułatwiających wykonanie codziennego makijażu? Na rynku kosmetycznym znajdziemy całe mnóstwo różnego typu pędzli. Występują one w zestawach lub jako pojedyncze sztuki. Pędzle do makijażu pozwalają na szybkie, równomierne i dokładne rozprowadzenie kosmetyku. Za ich pomocą z pewnością uzyskamy efekt o wiele lepszy, niż nakładając kosmetyki palcem czy aplikatorem. Co prawda, pracy z pędzlem trzeba się nauczyć, ale jeśli opanujemy podstawowe techniki, staniemy się mistrzyniami codziennego makijażu! Jeśli jesteśmy osobami początkującymi w temacie akcesoriów kosmetycznych z pewnością nie warto decydować się na największe i najdroższe zestawy pędzli, warto jednak pamiętać, że jeden pędzel nie nadaje się do nakładania wszystkich kosmetyków.

Typy pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu to temat bardzo obszerny. Na początek wystarczy wiedza, iż istnieją różne pędzle: o różnym kształcie, wielkości i zróżnicowanej twardości włosia, dzięki czemu poszczególne modele świetnie nadają się do nakładania kosmetyków określonego rodzaju. Duże, skośnie ścięte pędzle o stosunkowo miękkim, naturalnym włosiu, są idealne do makijażu twarzy. Najlepiej mieć osobny pędzel do pudru, a osobny do różu. Jeśli posiadamy cerę tłustą lub mieszaną, twardszy pędzel zapewni lepsze wprowadzenie podkładu w skórę, natomiast im miększy jest pędzel do różu, tym subtelniejszy i bardziej naturalny efekt rumieńca uzyskamy. Zupełnie inne są pędzle do eyelinerów oraz do brwi – odznaczają się małym rozmiarem i dużą twardością oraz sztywnością włosia. Tego typu pędzle najczęściej wykonane są z włosia syntetycznego, zapewniającego precyzyjne naniesienie kosmetyku. Inne pędzle do makijażu, które warto posiadać – jeśli oczywiście preferujemy bardziej kolorowy i wyrazisty makijaż – to pędzle do nakładania cieni na powieki. Dodatkowo chcąc uzyskać ładne przejścia pomiędzy różnymi barwami, warto zaopatrzyć się w specjalny pędzel do rozcierania koloru. Taki zestaw pędzli na sam początek wystarczy. Można oczywiście kupić również pędzel do nakładania szminki albo taki do rozprowadzania korektora pod oczy, należy jednak zadać sobie najpierw pytanie, jakich kosmetyków używamy najczęściej i co tak naprawdę będzie nam potrzebne.

Pędzle – kupować w zestawie, czy osobno?

Wiele pań nabywając swoje pierwsze akcesoria do makijażu, zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem będzie nabyć zestaw pędzli do makijażu, czy może jednak kupić każdy pędzel oddzielnie. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Nabywając pędzle do makijażu w zestawie w dłuższej perspektywie czasu można sporo zaoszczędzić, natomiast jest to jednorazowo spory wydatek. Na pojedynczy pędzel musimy przeznaczyć od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, dlatego możemy sukcesywnie powiększać kolekcję pędzli, nie odczuwając tego zanadto w domowym budżecie. Dobrym rozwiązaniem jest drogeria internetowa, w której z pewnością nabędziemy akcesoria kosmetyczne taniej, niż w tradycyjnym sklepie. Producenci pędzli tworzą zestawy różnej wielkości, zestawiając ze sobą pędzle w taki sposób, by można było przy ich użyciu wykonać makijaż o określonym stopniu trudności. Nabywając zestaw startowy zyskujemy pewność, że wykorzystamy wszystkie zawarte w komplecie pędzle. Z drugiej strony – kupując pędzle na sztuki możemy wybrać tylko to, co naprawdę będzie nam niezbędne, a przy okazji nie jesteśmy skazani na jedną firmę.

Szeroką ofertę dobrych jakościowo pędzli do makijażu znajdziesz na www.ekobieca.pl.