Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/healthy-fit-life.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Osocze bogatopłytkowe PRP I Lasermed Nowy Targ
piątek, Styczeń 22, 2021

Osocze bogatopłytkowe – naturalne źródło odmłodzenia

Nic nie daje lepszych efektów niż używanie naturalnych kosmetyków i produktów – w dzisiejszych czasach producenci prześcigają się w byciu, jak najbardziej ekologicznymi. Jednak okazuje się, że najlepsze źródło regeneracji i odmłodzenia każdy człowiek nosi w sobie. Wykorzystywane w medycynie regeneracyjno-estetcznej zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego (inaczej PRP – Platelet Rich Plasma) to najlepsza biostymulująca metoda na zregenerowanie i odmłodzenie skóry oraz leczenie kontuzji i urazów tkanek miękkich.

Osocze bogatopłytkowe a komórki macierzyste

Pojęcie osocza bogatopłytkowego często jest mylone z komórkami macierzystymi. Warto przypomnieć, że to dwie różne rzeczy.
Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z krwi pacjenta. Po pobraniu odpowiedniej ilości, poddaje się ją procesowi zagęszczenia i separacji, w wyniku czego otrzymuje się gotowy preparat, który składa się z zagęszczonych płytek krwi powyżej 1 000 000 na ml3 oraz cytokiny (cząsteczki aktywne biologicznie).

Natomiast komórki macierzyste są pozyskiwane z tkanki tłuszczowej pacjenta uzyskanej w procesie liposukcji. Po obróbce mechanicznej i enzymatycznej z tkanki tłuszczowej eliminuje się wszystkie komórki, oprócz komórek macierzystych. W ten sposób powstaje 90% ekstrakt z czystych, żywych komórek macierzystych.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Mezoterapia wykonywana przy pomocy osocza bogatopłytkowego to zabieg, który wykorzystując naturalne zdolności organizmu do regeneracji, pobudza skórę do odnowy. Uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Nie istnieje żadne ryzyko wystąpienia alergii lub jakiejkolwiek nietolerancji, ponieważ wykorzystuje się jedynie czynniki wzrostu komórek pacjenta. Alergicy nie mają czego się obawiać, zabieg jest w pełni bezpieczny. Specjaliści z Lasermed w Nowym Targu przekonują, że użycie osocza bogatopłytkowego, po uprzednim skorzystaniu z lasera frakcyjnego, znacząco przyspiesza gojenie oraz poprawia efekt regeneracji i odmłodzenia skóry.

Jak wygląda zabieg? Jakie są jego efekty?

W skórę pacjenta powierzchniowo aplikuje się osocze bogate w płytki krwi, najczęściej ostrzykuje się twarz, szyje, dekolt i dłonie. Zabieg trwa około 30 minut.
Płytki krwi produkują czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują komórki macierzyste, wzmagają tworzenie kolagenu oraz przyspieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

W efekcie:

  • skóra jest zregenerowana,
  • poprawia się elastyczność, gęstość i napięcie,
  • drobne zmarszczki zostają wygładzone,
  • proces odrostu włosów jest stymulowany,
  • blizny pooperacyjne i potrądzikowe są spłycone,
  • widoczność rozstępów skórnych zostaje zmniejszona.

Warto wiedzieć, że mezoterapię osoczem bogatopłytkowym trzeba wykonywać w seriach. Cykl 3-5 zabiegów wykonywany w odstępach 4-6 tygodniowych przynosi optymalne efekty. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, w naturalny i nieprzerysowany sposób.
Pacjenci powinni pamiętać, że przed zabiegiem nie wolno pić alkoholu oraz przyjmować aspiryny i leków przeciwzakrzepowych (przynajmniej przez 5-7 dni), natomiast warto pić dużą ilość wody (1,5-2 litrów). Po zabiegu skóra jest zaróżowiona, bezpośrednio po jego wykonaniu nie należy nakładać makijażu, narażać się na promieniowanie słoneczne oraz wysokie i niskie temperatury.

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Do leczenia urazów i kontuzji ścięgien, i mięśni oraz stawów również wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe. W efekcie dolegliwości pacjenta zostają zmniejszone, tkanki szybciej się regenerują, a czas rekonwalescencji jest krótszy.
Jeśli mamy do czynienia z chorobami zwyrodnieniowymi stawów to osocze bogatopłytkowe może być podawane w połączeniu z kwasem hialuronowym dla zwiększenia skuteczności. Ból zostaje zmniejszony, a w dłuższej perspektywie dochodzi do BIO-odnowy stawu.
Gdy zmiany zwyrodnieniowe w stawach są znacznie zaawansowane, istnieje możliwość poprawienia ich funkcyjności oraz wydłużenia żywotności, zwłaszcza jeśli PRP zostanie połączone z przeszczepem tkanki tłuszczowej wzbogaconej komórkami macierzystymi.

Więcej informacji na stronie: http://www.lasermed.com.pl/