piątek, Lipiec 10, 2020

Laserowe usuwanie tatuażu – Medlite C6

Tatuaże nie zawsze są ozdobą, którą chcemy prezentować na naszym ciele przez całe życie. Zdarza się, że przestają nam się podobać, są nieestetycznie wykonane lub straciły na swojej aktualności. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest laserowe usunięcie tatuażu. Nowoczesne lasery pozwalają na pozbycie się zarówno czarnego, jak i kolorowego tatuażu.

Usuwanie tatuażu laserem Medlite C6

Laserowe usuwanie tatuażu jest dziś najskuteczniejszą metodą na pozbycie się niechcianych rysunków i napisów z naszego ciała. Zabiegi laserem są bezpieczne, szybkie oraz, co ważne, pozwalają na precyzyjne usunięcie tatuażu. Nowoczesny laser Hoya Con Bio Medlite C6, dostępny m.in. w Klinice Bieńkowscy Esteticmed.pl to doskonały sposób na pozbycie się tatuaży bez ryzyka pozostawienia blizn czy zmian barwnikowych.

Laser Medlite C6 to skuteczne urządzenie przeznaczone do usuwania tatuaży, makijażu permanentnego i tatuaży pourazowych. Należy do wielofunkcyjnego systemu laserowego Q-Switched Nd:YAG z podwajaniem częstotliwości. Technologia Q-switched jest współcześnie uważana za najbardziej skuteczną w usuwaniu tatuaży oraz zmian pigmentowych.

Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu laserem?

Zabieg zazwyczaj nie wymaga podania znieczulenia. Działanie lasera powoduje krótkotrwałe i bardzo delikatne odczucia bólowe. W trosce o komfort pacjenta podczas zabiegu skóra jest dodatkowo chłodzona zimnym powietrzem. Bardzo wrażliwe osoby mogą jednak skorzystać ze znieczulenia specjalnym kremem. Skóra tuż po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko piecze, ale dolegliwości te samoistnie, bardzo szybko ustępują.

Do usunięcia tatuażu koniecznych jest zazwyczaj kilka sesji zabiegowych, które powtarza się w odstępach od 4 do 8 tygodni. Liczba zabiegów zawsze jest uzależniona od wielkości tatuażu oraz jego koloru.

Usuwanie tatuażu – efekty

Usuwanie tatuażu odbywa się etapowo, dlatego efekt również pojawia się stopniowo. Podczas zabiegu impuls lasera rozbija cząsteczki barwnika, dzięki czemu tatuaż stopniowo się rozjaśnia, aż w końcu całkowicie znika.

Zasada działania lasera Medlite C6

Laser działa na zasadzie krótkiego impulsu, prowadzi do dezintegracji chemicznej, czyli zniszczenia struktury barwnika tatuażu. Rozdrobnione cząsteczki barwnika są następnie stopniowo wchłaniane przez własne komórki układu odpornościowego.

Jak postępować po zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

Skórę po zabiegu należy smarować preparatem nawilżającym oraz kremem z wysokim filtrem UV. Nie wolno zdrapywać strupków, które powstają, ponieważ grozi to powstaniem blizny. Przez 72 godziny nie należy korzystać z sauny i basenu.

Usuwanie tatuażu laserem – przeciwwskazania:

  • choroby tkanki łącznej,
  • skłonność do powstawania blizn przerosłych,
  • terapia doustną izotretoiną i okres do 3 miesięcy od zakończonej terapii,
  • ciemne fototypy skóry,
  • ciąża,
  • bardzo ciemna powierzchnia tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu jest metodą skuteczną i małoinwazyjną. Laser Medlite C6 pozwala na pozbycie się niechcianego rysunku z naszego ciała (czarnego i kolorowego), a także makijażu permanentnego.

Więcej informacji na temat zabiegu usuwania tatuażu laserem znajdziemy na stronie Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl.