Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/healthy-fit-life.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Ekopielęgnacja ciała z czarnym mydłem Savon Noir od Nacomi- pozwól naturze zadbać o siebie! - healthy-fit-life.pl
środa, Grudzień 08, 2021

Ekopielęgnacja ciała z czarnym mydłem Savon Noir od Nacomi- pozwól naturze zadbać o siebie!

Moda na stosowanie naturalnych produktów jest uzasadniona. Poszukujemy naturalnych materiałów, ekologicznej żywności i preparatów kosmetycznych pozbawionych chemii. Rozwój technologii i wzrost świadomości społeczeństwa sprawiły, że opuszczamy miasto, żeby choć przez chwilę być bliżej natury.

Dokładnie to samo dotyczy żywności i kosmetyków. Coraz częściej wybieramy ekokosmetyki, które mimo pewnych różnic cenowych, mają szereg właściwości zdrowotnych i skuteczniejsze od tradycyjnych preparatów działanie. Nie każdy produkt “bio” można zaliczyć do naturalnych preparatów. Co decyduje o tym, że kosmetyk określamy mianem ekologicznego?

Czym charakteryzują się naturalne kosmetyki?

Naturalne kosmetyki to preparaty, które mimo nie zawsze przyjemnego zapachu, są coraz chętniej używane przez panie. Składnikami takich produktów są zwykle oleje roślinne uzyskiwane z upraw ekologicznych. W ekokosmetykach stosowane są wyłącznie emulgatory pochodzące od roślin (emulgatory pozwalają łączyć oleje z wodą). Naturalne olejki eteryczne odpowiadają za zapach kosmetyku.

W biokosmetykach nie znajdziemy sztucznych konserwantów, zamiast tego stosuje się witaminy, alkohol roślinny i olejki eteryczne. Syntetyczne detergenty zostały zastąpione detergentami roślinnymi, zwykle na bazie oleju kokosowego. Taki skład jest dużo bardziej przyjazny dla naszego ciała.

Jak odróżnić naturę od chemii?

Nie istnieją jeszcze uregulowania prawne, które dałyby nam jednoznaczną definicję, czym jest kosmetyk naturalny. Jak w takim razie odróżnić tradycyjne preparaty od ekologicznych? Przede wszystkim należy uważnie czytać etykiety i zwracać uwagę na skład produktów. Wiele ekologicznych produktów posiada certyfikat “naturalności”, przyznawany m.in. przez takie organizacje jak NaTrue, Ecocert-Cosmebio, czy Soil Association. O możliwości zakwalifikowania danego kosmetyku do produktów ekologicznych decydują:

  • obecność naturalnych surowców roślinnych i mineralnych,
  • brak zastosowania produktów przemysłu petrochemicznego, składników syntetycznych i pochodzenia zwierzęcego (z wyjątkiem mleka, miodu) oraz GMO,
  • stosowanie niewielkiej ilości składników syntetycznych niemożliwych do uzyskania drogą naturalną (m.in. kwasu salicylowego, benzoesowego, alkoholu),
  • opakowania (zwykle) podlegające recyklingowi.

Zalety stosowania czarnego mydła Savon Noir

Zwykle w sklepach zielarskich lub aptekach możemy dostać prawdziwie naturalne kosmetyki. Jednym z nich jest czarne mydło Nacomi, dostępne m.in. w internetowym sklepie ekobieca.pl. Ten preparat myjący doskonale oczyszcza całe ciało, począwszy od twarzy, a skończywszy na stopach, przy czym zapewnia długotrwałą pielęgnację naszej skóry. Naturalne mydło mogą stosować osoby o każdym typie cery, również dzieci, a także diabetycy walczący z suchą skórą pięt.

Savon Noir to mydło pochodzenia roślinnego, wytwarzane z czarnych oliwek i oleju oliwnego. Jego działanie można porównać do działania enzymatycznego peelingu, gdyż złuszcza martwy naskórek i zmiękcza skórę. Mydło od Nacomi oczyszcza i wygładza skórę, redukuje niedoskonałości, zamyka pory i przywraca skórze równowagę hydrolipidową.

Produkt jest w 100% naturalny, nie zawiera sztucznych substancji zapachowych, barwników i konserwantów. Intensywny zapach zamieni kąpiel w przyjemny rytuał. Więcej informacji na temat ekologicznego mydła od Nacomi znajdziesz tutaj.